Jump to content

Academicus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Artikulli duhet të riformlohet me një ton më enciklopedik dhe neutral sepse aktualisht ka formën e një faqeje publiciteti.
Logo e revistes "Academicus"

Academicus është Revistë Shkencore Ndërkombëtare krijuar dhe drejtuar nga Arta Musaraj [1] prej 2010,[2] [3]me bord editorial ndërkombëtar[4] përbërë nga personalitete të jetës akademike e shkencore, botohet cdo gjashtë muaj, "peer reviewed" - në gjuhen angleze me pISSN 2079-3715 dhe eISSN 2309-1088[5].

Academicus, markë e regjistruar 13193-4/2010 me të drejta të mbrojtura nga Konventa e Nices, boton rrezultate kërkimesh shkencore e pune akademike mbi Ekonominë, Shkencat Sociale e Politike, Drejtesinë dhe Shkencat e Komunikimit si dhe argumenta të lidhura me to.

Academicus, është pjesë e shumë bibliotekave tradicionale apo elektronike dhe si pjesë në shumë database të revistave shkencore nga më të qenësishmet në botë,[6]. kompani të specializuara [7] vlerësojne impaktin e saj në fushën e botimeve akademike [8].[9].[10].[11].[12] ku gjithë volumet e saj ruhen në arkivin elektronik Portico.[13]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Issuu - Arta.Musaraj's Profile
 2. ^ 10 Years of Academicus Journal
 3. ^ Musaraj, Arta (2019). "Academicus - In the name of Science" (PDF). Academicus International Scientific Journal (në anglisht). 20: 10, 11. doi:10.7336/academicus.2019.20.01. ISSN 2079-3715.
 4. ^ Academicus
 5. ^ ISSN.journal's Profile
 6. ^ Euprera - The European Public Relations Education and Research Association (EUPRERA)
 7. ^ "ERIH, the European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences". Arkivuar nga origjinali më 23 korrik 2015. Marrë më 22 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ ProQuest - Central
 9. ^ EbscoPublishing - Toc Premier
 10. ^ DOAJ - Directory of Open Access Journal
 11. ^ CEEOL - Central and Eastern European Online Library
 12. ^ RePEc (Research Papers in Economics)
 13. ^ Portico-Digital Preservation Archive

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]