Artan Peqini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Skulptori i keramikës Artan Peqini, lindi më 27 korrik 1966Tiranë, Shqipëri. Që nga viti 1997 punon si pedagog i skulpturës në Akademinë e Arteve në Tiranë. Aktualisht mban detyrën e Zv. Rektorit si dhe mban titullin akademik "Prof. Asoc.".

Veprat artistike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Akademia e Arteve - www.artacademy.al