Artesa de Segre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artesa de Segre
Komunë
Vendndodhja
Artesa de Segre is located in Spanjë
Artesa de Segre
Artesa de Segre

Koordinatat: 41°53′50″V 1°2′56″L / 41.89722°V 1.04889°L / 41.89722; 1.04889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Domènec Sabanés i Porta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 175.89 km2
Lartësia 394 m (m.n.d.)
Popullsia 3737 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Artesenc, artesenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 53′ 50″ Veri

1° 2′ 56″ Lindje


Artesa de Segre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Artesa de Segre ka 3737 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 175.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]