Astorga, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astorga
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Astorga Spain.svg
Vendndodhja
Astorga is located in Spanjë
Astorga
Astorga

Koordinatat: 42°27′32″V 6°3′48″P / 42.45889°V 6.06333°P / 42.45889; -6.06333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile and León
Provinca León
Qarku La Maragatería
Kryetari i Bashkisë Victorina Alonso Fernández
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.78 km2
Lartësia 870 m (m.n.d.)
Popullsia 12,242 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 35 AD
Vendasit Astorganos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24700
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 27′ 32″ Veri

6° 3′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientodeastorga.com/index.htm


Astorga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Maragatería, të provincës León, në Komunitetin Castile dhe León. Astorga, Spain ka 12,242 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]