Provinca León

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga León (provincë))
Provinca León
Llión
Popullsia
 • Gjithsej500.200
Emri i banorëveEnglish: Leonese
spanjisht: [Leonés/Leonesa] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

León është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. León ka një popullsi prej 500200 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15581 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]