Atsuhiro Miura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsuhiro Miura
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsuhiro Miura
Data e lindjes (1974-07-24) 24 Korrik, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1998Yokohama Flügels
1999–2000Yokohama F. Marinos
2001–2004Tokyo Verdy
2005–2007Vissel Kobe
2007–2010Yokohama FC
Ekipi kombëtar
1999–2005Japonia25(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsuhiro Miura (lindur më 24 Korrik 1974) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 5 1
2000 8 0
2001 3 0
2002 0 0
2003 1 0
2004 6 0
2005 2 0
Gjithsej 25 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]