Atsushi Yoneyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsushi Yoneyama
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsushi Yoneyama
Data e lindjes (1976-11-20) 20 Nëntor, 1976 (43 vjeç)
Vendi i lindjesUtsunomiya, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2005Tokyo Verdy
2006Kawasaki Frontale
2007–2008Nagoya Grampus
2009–2010Tochigi SC
Ekipi kombëtar
2000Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsushi Yoneyama (lindur më 20 Nëntor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]