Austin, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Austin, Arkansas
Anglisht : Austin
qytet
Vendndodhja
Austin, Arkansas is located in SHBA
Austin, Arkansas
Austin, Arkansas

Koordinatat: 35°0′19″V 91°59′21″P / 35.00528°V 91.98917°P / 35.00528; -91.98917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku Lonoke
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.7 km2
 •  tokësore 7.7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 1000 banorë (2010)
Dendësia 78.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72007
Prefiksi 501
Koordinatat 35° 0′ 19″ Veri

91° 59′ 21″ Perëndim

Austin, Arkansas (Austin) është një qytet në qarkun Lonokeshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Austin, Arkansas jetojnë 1000 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 78.6 banor/km2 (201.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 7.7 km2 (3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 75 m (246 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Austin, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale