Autoblinda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Autoblinda angleze Marmon-Herrington MkIV-F.

Autoblinda është automjet luftarak i blinduar dhe i pajisur me armë, i cili shërben për mbrojtje, për zbulim e për ndërlidhje.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]