Axel (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Axel (kthjellim).


Axel
—  woonplaats  —
Axel is located in Hollandë
Axel
Axel
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Terneuzen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°15′56″V 3°54′32″L / 51.26556°V 3.90889°L / 51.26556; 3.90889 (Axel)Koordinatat: 51°15′56″V 3°54′32″L / 51.26556°V 3.90889°L / 51.26556; 3.90889 (Axel)
Popullsia 7.923 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Axel është një qytezë në Terneuzen, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 7923 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Axel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Zelanda