Terneuzen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Terneuzen (kthjellim).
Terneuzen
—  komuna  
stema_figura Terneuzen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Terneuzen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°17′35″ Veri 3°50′04.02″ Lindje 51.2930556, 3.8344551°17′35″ Veri 3°50′04.02″ Lindje 51.2930556, 3.83445
Sipërfaqja 317,78 km2
Popullsia 54.864 banorë 2011
Dendësia 172,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0115
Kodi Postar 4520-4523, 4530-4559, 4570-4579
Kodi statistikor 0715
Terneuzen (Hollandë)
Terneuzen
Terneuzen – harta_foto
www.terneuzen.nl

Terneuzen është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 317.78 km² dhe popullsi 54864 banorë[1]. Terneuzen është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provinca Zelanda