Azuaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azuaga
Komunë
Stema_figuraBandera Azuaga.jpg
Vendndodhja
Azuaga is located in Spanjë
Azuaga
Azuaga

Koordinatat: 38°15′32″V 5°40′40″P / 38.25889°V 5.67778°P / 38.25889; -5.67778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Campiña Sur
Kryetari i Bashkisë María Natividad Fuentes del Puerto (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 497.9 km2
Lartësia 593 m (m.n.d.)
Popullsia 8303 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1st century
Vendasit Azuagueños, Arsenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6920
Koordinatat 38° 15′ 32″ Veri

5° 40′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.azuaga.es


Azuaga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Azuaga ka 8303 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 497.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]