Jump to content

Baba (serial 2022)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Baba
GjiniaDramë
Familje
Shkruar ngaGökhan Horzum
Ekin Atalar
Regjia ngaÇağrı Bayrak
LuajnëHaluk Bilginer
Tolga Sarıtaş
TregimtariSerkan Keskin
KompozitoriGüldiyar Tanrıdağlı
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve30
Prodhimi
ProdhuesiKerem Çatay
Vendodhjet e prodhimitÖdemiş
Stamboll
Kohëzgjatja120 minuta
Kompania e prodhimitAy Yapım
Transmetimi
Programi origjinalShow TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi origjinalLua error te mw.lua te rreshti 143: field 'month' missing in date table.
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Baba është një serial televiziv dramë dhe familjar turk i prodhuar nga Ay Yapım, episodi i parë i të cilit u transmetua më 15 shkurt 2022, me regji nga Çağrı Bayrak dhe shkruar nga Gökhan Horzum dhe Ekin Atalar.[1] Haluk Bilginer dhe Tolga Sarıtaş ndajnë rolet kryesore.

Ndërsa familja Saruhanli mëson një të vërtetë tronditëse pas një aksidenti avioni, jeta e tyre ndryshon papritur. E ardhmja e familjes Saruhanli tashmë pritet me shumë interes.

Personazhet kryesore

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktori Personazhi Epizodi
Haluk Bilginer Emin Saruhanllë 1-30
Tolga Sarıtaş Kadir Saruhanllë

Personazhet mbështetëse

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktori Personazhi Epizodi
Ayda Aksel Fazilet Saruhanllë 1-30
Özge Yağız Bushra Saruhanllë Karaçam
Hakan Kurtaş Ilhan Karaçam
Taner Rumeli Servet Saruhanllë
Cem Uslu Xhejhun Komurxhu
Damlasu İkizoğlu Kubra Saruhanllë
Zeynep Diker Zejnep Saruhanllë
Levent Ülgen Hacı Selahattin Görgülü 16-30
Buse Meral Firuze Görgülü
Ali İl Muhsin Igdeci
Vollkan Kiran Salih
Elif Verit Osman
Selcen Ezgi Dinçer Hafsanur Görgülü
Meltem Pamirtan Hasibe 20-30
Yılmaz Kunt Serkan 23-30

Personazhet e përfunduar

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktori Personazhi Epizodi
Köksal Engür Mehmet Ali Saruhanllë 1
Umay Anadolu Kaboğlu Remzije 1-4
Macit Koper Ferit Karaçam 1-11
Beril Pozam Sevil Ozturk 2-13
Deniz Hamzaoğlu Jashar Saruhanllë 1-15
Tolga Sala Kyrshat
Kayra Sır Exhrin Saruhanllë
Zeynep Tuğçe Bayat Shahika Saruhanllë
Özge Özacar Xhansu Erim
Oktay Çubuk Kadirxhan Saruhanllë
Bihter Dinçel Mynever Shahin
Yağız Saylağ Jusuf Emin Saruhanllë
Sedef Akalın Binur Saruhanllë
Osman Akça Burak Asllan
Nihan Okutucu Ugur Birmaj
Dilara Aksüyek Elif Paktash 7-15
Renan Bilek Firuz 6-15
Hazal Türesan Begym Sevimli 16-27
Alper Çankaya Ahmet Kallkan 1-28
Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Kanali
Sezoni i parë E martë 20:00 15 shkurt 2022 31 maj 2022 15 2022 Show TV
Sezoni i dytë 20 shtator 2022 27 dhjetor 2022
  1. ^ "Haluk Bilginer'li Bir Gece Ansızın'ın adı "Baba" oldu" (në turqisht). Arkivuar nga origjinali më 17 dhjetor 2021. Marrë më 17 dhjetor 2021.