Jump to content

Kerem Çatay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kerem Çatay lindi më 1979 në Ankara, Turqi, është producent i serialeve turq. Keremi u diplomua në universitetin Bilkent, falkultetin ekonomik.

Serialet Dizi Prodhuesi Kanali
2015 Analar ve Anneler Kerem Çatay ATV
2015 Beş Kardeş Kerem Çatay Kanal D
2015 Kara Sevda Kerem Catay Star TV
2014 Kurt Seyit ve Şura Kerem Çatay Star TV
2014 Diamante dhe Dashuri Kerem Çatay ATV
2014 Medcezir Kerem Çatay Star TV
2013 20 minuta Kerem Çatay Star TV
2012 Son Kerem Çatay ATV
2012 Karadayı Kerem Çatay ATV
2011 Kuzey Güney Kerem Çatay Kanal D
2011 Al Yazmalım Kerem Çatay ATV
2010 Fatmagül'ün Suçu Ne? Kerem Çatay Kanal D
2009 Ezel (serial) Kerem Çatay ATV
2008 Aşk-ı Memnu Kerem Çatay Kanal D
2007 Menekşe ile Halil Kerem Çatay Kanal D, Euro D, Star TV
2007 Samanyolu Kerem Çatay ATV
2007 Dudaktan Kalbe Kerem Çatay Star TV
2007 Aşk Yeniden FOX
2006 Yaprak Dökümü Kerem Çatay Kanal D