Baby Puss (Tom and Jerry)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Si cartoon hap, ne shohim një vajzë me emrin Nancy sharje Tom, i cili është i fshehur nën disa orendi. Ajo është rreth tetë vjeç (ne shohim vetëm këpucët e saj të veshur me çorape të bardha dhe këpucë Mary Jane e zezë, këmbët e saj të shkurtër dhe i trashë dhe pantallona të verdhë). Nancy është roli-luan si një nënë, dhe ajo ka Tom, koha e përkëdhelur e familjes së saj me sa duket kjo, i veshur si fëmijën e saj me një kapotë, booties, dorashka, dhe një pelenë. Ajo zgjatet nga Tom bisht e tij dhe kërcënon që të heq një pëllëmbë vitheve atë me një furçë flokësh. Tom është i prekur në lidhje me trajtimin e tij dhe ndihet i turpëruar. Ajo kryen atë të bassinet e tij të vogël, tucks atë në, dhe shoves një shishe qumësht në gojën e tij. Ajo pastaj paralajmëron Tom për të qëndruar në shtrat, ndërsa ajo (si një pjesë e rolit të saj-duke luajtur) shkon në qendër të qytetit për të blerë një brez të ri apo tjetër ajo do të heq një pëllëmbë vitheve atë përsëri. Tom merr një shije të mirë të qumështit dhe fillon të gëzojë atë. Ai vendos për të jetuar deri jetesës foshnjës. Ai madje turistike për të bërë zhurmë ndërsa fëmija qumësht e tij gëzuar.

Peeks Jerry nga prapa një shtëpi kukull dhe sheh Tom duke vepruar si një fëmijë. Në fillim ai nuk mund ta besojnë atë që ai është duke parë dhe pastaj të vendosë për të bërë shaka me Tom duke luajtur një "Rock-a-bye Baby" rekord në gramafon dhe qarë dhe duke vepruar si një fëmijë vetë. Kjo fillon një fole në mes dy dhe Jerry fsheh në shtëpi kukull, duke pretenduar se "Fruthi". Tom pastaj peeks në dritaren e shtëpisë kukull ku Jerry është parë në vaskë me një furçë për pastrim dhe pastaj ai screams si një grua, kur ai sheh, Tom. Jerry pastaj kalon nëpër shtëpi kukull në dhomë gjumi, ku ka një kukull pak në krevat. Jerry atëherë e vë në veshje kukull dhe përpjekjet për të largohet nga shtëpia. Por, ndërsa bën këtë, ai hapa për veshje dhe ajo vjen off. Ai pastaj shkon prapë në shtëpi që e bën Tom çmendur, kështu që Tom rips off çati shtëpisë kukull. Pastaj, kthehet pak Nancy dhe qorton Tom për të mos qenë në shtrat. Këtë herë vajza paralajmëron Tom nëse ai merr nga shtrati përsëri, ajo do të ketë hundë të tij dhe të bëjë atë të ngrënë vaj pluhur.

Cats luajnë Mama Yo Quiero në favorite Tom's.

Tom shkon prapa të jetesës fëmijën e tij dhe Jerry del nga shtëpia kukull në dritaren ku ai merr vëmendjen e miqve tre Tom's cat rrugicë, Meathead (shihet e parë në Cats Sufferin '!), Butch dhe Topsy. Ata vijnë në dritare dhe shoh Tom in veshje e tij foshnje dhe ata të gjithë të fillojnë të vë në lojë e tij dhe të bëjë shaka me atë. Kjo e bën Tom zemëruar dhe të kuqe në fytyrë. Lëndëve Butch Tom kreu në pëlhurë me lajle e tij dhe shoves atë larg.

Tre cats rock shtratin e tij shumë të përafërt, pini qumësht të tij, dhe hedhje atë si një top duke shkaktuar atij të tokës në fishbowl, duke rezultuar në një pelenë me lagështi. Ata pastaj kapjen e tij të kryejë operacione mbi të them me topsy goditur në kokë me një çekiç, si mjet anastezik Butch, si kirurg kokë, dhe meathead dorëzimin e tij gjëra të tilla si pluhur, të naftës, dhe sende të tjera. ata pastaj vazhdojnë ngacmim nga lëkundje peshk i kuq në pantallona Tom's gome. Cats pastaj këndoj Mamãe Carmen Miranda e Eu quero.

Jerry duket nga dritarja dhe qeshet dhe i bashkohet valle, por të gjitha muzikë ndalesa kur Nancy tregon lart, duke parë Butch duke përdorur pelenë Tom si diçka për të bërë muzikë me këngë. Tre cats ikin vendngjarje, duke lënë Tom për të marrë ngrohjes. Tom është, siç është premtuar, dënohet me qenë të detyruar të marrin një lugë vaj pluhur. Në Tom parë i reziston, por me pak ndihmë nga Jerry (squeezing një arrëthyese në bisht Tom's) ai ha naftës pluhur që e bën atë të sëmurë në stomakun e tij, dhe ai Rushes të vjella mbi prag dritareje. Jerry fillon të qesh përsëri, por disa nga derdhjet e naftës pluhur mbi karrige të lartë Tom dhe Jerry-së në gojë, duke shkaktuar atë të sëmurë në stomakun e tij si edhe, duke i shkaktuar atij për t'u bashkuar me Tom mbi prag dritareje.