Baie-Comeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Baie-Comeau (kthjellim).


Baie-Comeau
—  qytet  —
Baie-Comeau is located in Kanadaja
Baie-Comeau
Baie-Comeau
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Manicouagan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°13′00″V 68°09′00″P / 49.216667°V 68.15°P / 49.216667; -68.15 (Baie-Comeau)Koordinatat: 49°13′00″V 68°09′00″P / 49.216667°V 68.15°P / 49.216667; -68.15 (Baie-Comeau)
Sipërfaqja 432 km2
Popullsia 22.113 banorë 2011
Dendësia 51,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 418
Kodi Postar G4Z
Baie-Comeau – harta_foto
www.ville.baie-comeau.qc.ca/

Baie-Comeau është një qytetManicouagan, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 432 km² dhe popullsi 22113 banorë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek