Baie-Mahault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baie-Mahault
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Baie-Mahault is located in Franca
Baie-Mahault
Baie-Mahault
16°16′00″V 61°35′00″P / 16.266667°V 61.583333°P / 16.266667; -61.583333Koordinatat: 16°16′00″V 61°35′00″P / 16.266667°V 61.583333°P / 16.266667; -61.583333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Qarku Arrondissement Basse-Terre
Kantoni Baie-Mahault
Ndërbashkësia Cap Excellence
Kryetari Hélène Polifonte-Molia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 97103


Baie-Mahault është një komunëFrancë. Baie-Mahault bën pjesë në departamentin Guadelouperajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 28893 banorë dhe sipërfaqe 46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]