Baillif

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillif
Qytet
Vendndodhja
Baillif is located in Franca
Baillif
Baillif
16°01′00″V 61°45′00″P / 16.016667°V 61.75°P / 16.016667; -61.75Koordinatat: 16°01′00″V 61°45′00″P / 16.016667°V 61.75°P / 16.016667; -61.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Qarku Arrondissement Basse-Terre
Kantoni Vieux-Habitants
Ndërbashkësia Sud Basse-Terre
Kryetari Marie-Lucile Breslau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.3 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 97104


Baillif është një komunëFrancë. Baillifbën pjesë në departamentin Guadelouperajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 5932 banorë dhe sipërfaqe 24.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baillif – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale