Balil Gjini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Balil Gjini është poet dhe prozator shqiptar. Ai jeton në Berat. Balil Gjini ka përkthyer disa vepra të autorëve francezë, si të André Gide dhe Michel Tournier.

Veprat[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Mulliri që bluante trëndafilë