Balil Gjini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Balil Gjini është poet dhe prozator shqiptar. Ai jeton në Berat. Balil Gjini ka përkthyer disa vepra të autorëve francezë, si të André Gide dhe Michel Tournier.

Veprat[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Mulliri që bluante trëndafilë