Bambi 2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bambi 2 është një film i animuar amerikan, dhe një vazhdim të filmit e 1942, Bambi. Filmi u shfaq për herë të parë në 2006, dhe morri shqyrtime pozitive nga kritika të ndryshme. Bambi 2 është shkruar dhe drejtuar nga Brian Pimental dhe fitoi cmimin ASIFA si filmi më i mirë i animuar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]