Barazimi (Kontabilitet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Barazimi apo Regjistrimi (latinisht: bilanx) është fletë dëftesë në të cilën paraqitet të hyrat dhe të dalurat e përgjithshme vjetore të një sipërmarrje.
Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]