Barazin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barazin
Qytet
Vendndodhja
Barazin is located in Jordania
Barazin
Barazin
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°47′V 35°52′L / 31.783°V 35.867°L / 31.783; 35.867

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Amman
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Barazin është një qytet në governoratin AmmanJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Barazin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale