Jump to content

Barbens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Barbens
Stema zyrtare e Barbens
Popullsia
 • Gjithsej836

Barbens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Barbens ka 836 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.6 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  •  Commons: Barbens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale