Barneveld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Barneveld (kthjellim).


Barneveld
—  komuna  —
stema_figuraBarneveld vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Barneveld
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°08′00″V 5°35′00″L / 52.1333°V 5.5833°L / 52.1333; 5.5833 (Barneveld)Koordinatat: 52°08′00″V 5°35′00″L / 52.1333°V 5.5833°L / 52.1333; 5.5833 (Barneveld)
Sipërfaqja 176,74 km2
Popullsia 53.156 banorë 2011
Dendësia 300,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0342, 0577
Kodi Postar 3770-3776, 3780-3781, 3784-3785, 3794, 3886
Kodi statistikor 0203
Barneveld is located in Hollandë
Barneveld
Barneveld
Barneveld – harta_foto
www.barneveld.nl

Barneveld është një bashki në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 176.74 km² dhe popullsi 53156 banorë[1]. Barneveld është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland