Njësia administrative Leskovik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bashkia Leskovik)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Leskovik
Emblema e Leskovikut
Emblema e p/dh
|
Q. i Korçës > Rr. i Kolonjës > Njësia administrative Leskovik
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Kolonjës
Kryetari i bashkisë Fatmir Guda (PD)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Leskovik është një bashkiRrethin e KolonjësShqipëri dhe i vetmi vendbanim është Leskoviku.[1]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]


Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 September 2014. Marrë më 20 December 2017.