Bashkia Pustec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bashkia Pustec (maqedonisht: Општина Пустец) është një bashki në Qarkun e Korçës në Shqipëri.[1] Është njohur zyrtarisht si Komuna Liqenas nga viti 1973 deri në vitin 2013, dhe Komuna Pustec në vitet 2013–2015, ku u shëndrrua në bashki sipas reformës administrativo-territoriale.[1]

Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]


Burimet[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]