Bashkim Duçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bashkim Duçi lindi në Prizren më 19 shkurt 1948, ku ai përfundoi gjithashtu arsimit fillor dhe të mesëm e tij në shkollë. Ai se sa u diplomua nga Fakulteti Filologjik në Beograd si një profesor i gjuhës shqipe dhe letërsisë.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.