Basse-Pointe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë

Basse-Pointe është një komunëFrancë. Basse-Pointe bën pjesë në departamentin Martiniquerajonit Martinique. Komuna ka një popullsi prej 3926 banorë (regjistrimi 2007) dhe sipërfaqe 27.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]