Basse-Terre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basse-Terre
Komunë
noform
Pamje nga Basse-Terre
Stema_figura
Vendndodhja
Basse-Terre is located in Franca
Basse-Terre
Basse-Terre
16°00′00″V 61°44′00″P / 16°V 61.73334°P / 16; -61.73334Koordinatat: 16°00′00″V 61°44′00″P / 16°V 61.73334°P / 16; -61.73334
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Qarku Arrondissement Basse-Terre
Kantoni Basse-Terre-1 & Basse-Terre-2
Ndërbashkësia Sud Basse-Terre
Kryetari Marie-Luce Penchard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.78 km2
Popullsia 11894 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 97100
INSEE 97105


Basse-Terre është një komunëFrancë. Basse-Terre bën pjesë në departamentin Guadelouperajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 11894 banorë dhe sipërfaqe 5.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]