Batea, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batea, Tarragona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Batea, Tarragona is located in Spanjë
Batea, Tarragona
Batea, Tarragona

Koordinatat: 41°40′43″V 0°28′36″L / 41.67861°V 0.47667°L / 41.67861; 0.47667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.55 km2
Lartësia 376 m (m.n.d.)
Popullsia 2163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43022
Koordinatat 41° 40′ 43″ Veri

0° 28′ 36″ Lindje


Batea, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Batea, Tarragona ka 2163 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 127.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]