Bayonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayonne
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bayonne is located in Franca
Bayonne
Bayonne
49°23′48″V 5°00′23″L / 49.3967°V 5.0064°L / 49.3967; 5.0064Koordinatat: 49°23′48″V 5°00′23″L / 49.3967°V 5.0064°L / 49.3967; 5.0064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Chief town of 3 cantons
Ndërbashkësia Bayonne-Anglet-Biarritz
Kryetari Jean Grenet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.68 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 64102


Bayonne është një komunëFrancë. Bayonne bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 45636 banorë dhe sipërfaqe 21.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale