Beatrix Ramosaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Beatrix Ramosaj është një këngëtare shumë e njohur. Është e re, e bukur, e talentuar dhe më se e gatshme për të përballuar me sukses skenën. Quhet Beatrix Ramosaj dhe mban emrin e ish- Mbretereshes se Hollandes, Por suksesi i saj i vrullshem ne boten e muzikes po e shfaq ate pak nga pak si nje Princeshe te vogel te muzikes Shqiptare kjo per faktin e moshes se saj te re. Beatrix eshte mbesa tjetër e këngëtares Albërie Hadërgjonaj dhe motra e Argjentina Ramosaj.[1]

  1. ^ https://www.teksteshqip.com/beatrix-ramosaj/biografia. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!)