Begues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Begues
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Begues is located in Spanjë
Begues
Begues

Koordinatat: 41°20′V 1°56′L / 41.333°V 1.933°L / 41.333; 1.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.42 km2
Lartësia 399 m (m.n.d.)
Popullsia 5023 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beguetà, beguetana
Zona Kohore UTC+1


Begues është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Begues ka 5023 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Begues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale