Beleña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beleña
Komunë
noform
Vendndodhja
Beleña is located in Spanjë
Beleña
Beleña

Koordinatat: 40°58′5″V 5°28′8″P / 40.96806°V 5.46889°P / 40.96806; -5.46889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.63 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 58′ 5″ Veri

5° 28′ 8″ Perëndim


Beleña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Komunitetin Castile dhe León. Beleña ka 209 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beleña – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale