Belep

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belep
Komunë
Vendndodhja
Belep is located in Franca
Belep
Belep
47°47′04″V 6°43′59″L / 47.7844°V 6.7331°L / 47.7844; 6.7331Koordinatat: 47°47′04″V 6°43′59″L / 47.7844°V 6.7331°L / 47.7844; 6.7331
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Kryetari Jean-Baptiste Moilou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.5 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 930 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 98811
INSEE 98801


Belep është një komunëFrancë. Belep bën pjesë në departamentinrajonit . Komuna ka një popullsi prej 930 banorë (regjistrimi 2004 census) dhe sipërfaqe 69.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belep – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale