Bellcaire d'Urgell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellcaire d'Urgell
Komunë
Vendndodhja
Bellcaire d'Urgell is located in Spanjë
Bellcaire d'Urgell
Bellcaire d'Urgell

Koordinatat: 41°45′40″V 0°54′20″L / 41.76111°V 0.90556°L / 41.76111; 0.90556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Xavier Bergé Mediavilla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.13 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 1341 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bellcairencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25691
Koordinatat 41° 45′ 40″ Veri

0° 54′ 20″ Lindje


Bellcaire d'Urgell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bellcaire d'Urgell ka 1341 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]