Bellefontaine, Martinique

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Bellefontaine
Komunë
Vendndodhja
Bellefontaine is located in Franca
Bellefontaine
Bellefontaine
43°25′32″V 0°37′28″L / 43.4256°V 0.6244°L / 43.4256; 0.6244Koordinatat: 43°25′32″V 0°37′28″L / 43.4256°V 0.6244°L / 43.4256; 0.6244
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Martinique]]
Departamenti [[Martinique]]
Qarku Arrondissement [[Saint-Pierre]]
Kantoni Case-Pilote-Bellefontaine
Kryetari Félix Ismain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.89 km2
Popullsia 1530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 97234


Bellefontaine është një komunëFrancë. Bellefontainebën pjesë në departamentin [[Martinique]] të rajonit [[Martinique]]. Komuna ka një popullsi prej 1530 banorë (regjistrimi 2007) dhe sipërfaqe 11.89 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]