Bellpuig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellpuig
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Bellpuig.svg
Vendndodhja
Bellpuig is located in Spanjë
Bellpuig
Bellpuig

Koordinatat: 41°37′36″V 1°0′48″L / 41.62667°V 1.01333°L / 41.62667; 1.01333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Salvador Bonjoch i Guim
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35 km2
Lartësia 308 m (m.n.d.)
Popullsia 4940 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25250
Koordinatat 41° 37′ 36″ Veri

1° 0′ 48″ Lindje

Faqja Zyrtare www.bellpuig.cat


Bellpuig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bellpuig ka 4940 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]