Bellvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellvei
Komunë
Vendndodhja
Bellvei is located in Spanjë
Bellvei
Bellvei

Koordinatat: 41°14′33″V 1°34′43″L / 41.24250°V 1.57861°L / 41.24250; 1.57861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Penedès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 14′ 33″ Veri

1° 34′ 43″ Lindje


Bellvei është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bellvei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale