Bellver de Cerdanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellver de Cerdanya
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Bellver de Cerdanya is located in Spanjë
Bellver de Cerdanya
Bellver de Cerdanya

Koordinatat: 42°22′21″V 1°46′38″L / 42.37250°V 1.77722°L / 42.37250; 1.77722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Xavier Porta Pous
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.14 km2
Lartësia 1061 m (m.n.d.)
Popullsia 2231 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bellverencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25720
Koordinatat 42° 22′ 21″ Veri

1° 46′ 38″ Lindje

Faqja Zyrtare www.bellver.org


Bellver de Cerdanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bellver de Cerdanya ka 2231 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 98.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]