Benadalid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benadalid
Komunë
noform
Vendndodhja
Benadalid is located in Spanjë
Benadalid
Benadalid

Koordinatat: 36°36′23″V 5°16′9″P / 36.60639°V 5.26917°P / 36.60639; -5.26917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Leonor Andrade Perales (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29493
Koordinatat 36° 36′ 23″ Veri

5° 16′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benadalid.es


Benadalid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Benadalid ka 258 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]