Benavides, León

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benavides, León
Spanjisht : Banavices
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benavides, León is located in Spanjë
Benavides, León
Benavides, León

Koordinatat: 42°32′5″V 5°56′19″P / 42.53472°V 5.93861°P / 42.53472; -5.93861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Benavides
Kryetari i Bashkisë Ana Rosa Sopeña Ballina
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.07 km2
Lartësia 840 m (m.n.d.)
Popullsia 2838 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit benavidense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24280
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 32′ 5″ Veri

5° 56′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytobenavides.es


Benavides, León është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Benavides, të provincës León, në Komunitetin Castile dhe León. Benavides, León ka 2838 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]