Benifallet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifallet
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Benifallet is located in Spanjë
Benifallet
Benifallet

Koordinatat: 40°58′30″V 0°31′0″L / 40.97500°V 0.51667°L / 40.97500; 0.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.42 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 788 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43512
Koordinatat 40° 58′ 30″ Veri

0° 31′ 0″ Lindje


Benifallet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Benifallet ka 788 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]