Baix Ebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baix Ebre
Komarka (qark)
Stema_figura
Stema
Bandera del Baix Ebre.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Tarragona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Tortosa
Komuna më e madhe Tortosa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 987.9 km2
Popullsia 66369 banorë (2001)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Baix Ebre është komarka (qark) në provincën Tarragona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 66369 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 987.9 km2.

Lista e komunave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]