Garraf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garraf
Komarka (qark)
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Barcelona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Vilanova i la Geltrú
Komuna më e madhe Vilanova i la Geltrú
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 185.3 km2
Popullsia 143066 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Garraf është komarka (qark) në provincën Barcelona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 143066 banorë (2009), dhe një sipërfaqe prej 185.3 km2.

Lista e komunave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Canyelles, Cubelles, Olivella, Sant Pere de Ribes, Sitges, Vilanova i la Geltrú

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Garraf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale