Vilanova i la Geltrú

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova i la Geltrú
Komunë
noform
Plaça de la Vila
Stema_figuraFlag of Vilanova i la Geltrú.svg
Vendndodhja
Vilanova i la Geltrú is located in Spanjë
Vilanova i la Geltrú
Vilanova i la Geltrú

Koordinatat: 41°13′27″V 1°43′32″L / 41.22417°V 1.72556°L / 41.22417; 1.72556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Garraf
Kryetari i Bashkisë Neus Lloveras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.5 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 65890 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8800
Koordinatat 41° 13′ 27″ Veri

1° 43′ 32″ Lindje


Vilanova i la Geltrú është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilanova i la Geltrú ka 65890 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]