Sitges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sitges
Komunë
noform
Sitges
Stema_figuraSitges Spain.svg
Vendndodhja
Sitges is located in Spanjë
Sitges
Sitges

Koordinatat: 41°14′2″V 1°48′15″L / 41.23389°V 1.80417°L / 41.23389; 1.80417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Garraf
Kryetari i Bashkisë Miquel Forns i Fusté
Partia Convergence and Union
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.85 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 27668 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sitgetans
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8870
Prefiksi 93
Koordinatat 41° 14′ 2″ Veri

1° 48′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare www.sitges.cat


Sitges është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garraf, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sitges ka 27668 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]