Alt Urgell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alt Urgell
Komarka (qark)
Stema_figura
Stema
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Lleida
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti La Seu d'Urgell
Komuna më e madhe La Seu d'Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1446.9 km2
Popullsia 19105 banorë (2001)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Alt Urgell është komarka (qark) në provincën Lleida, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 19105 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 1446.9 km2.

Lista e komunave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]