La Seu d'Urgell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Seu d'Urgell
Komunë
noform
Seu d'Urgell Cathedral
Vendndodhja
La Seu d'Urgell is located in Spanjë
La Seu d'Urgell
La Seu d'Urgell

Koordinatat: 42°22′V 1°27′L / 42.367°V 1.450°L / 42.367; 1.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Albert Batalla i Siscart (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.44 km2
Lartësia 691 m (m.n.d.)
Popullsia 12986 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Urgellenc, urgellenca
Zona Kohore UTC+1

La Seu d'Urgell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. La Seu d'Urgell ka 12986 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]