Josa i Tuixén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Josa i Tuixén
Komunë
Stema_figuraBandera de Josa i Tuixén.svg
Vendndodhja
Josa i Tuixén is located in Spanjë
Josa i Tuixén
Josa i Tuixén

Koordinatat: 42°13′59″V 1°34′5″L / 42.23306°V 1.56806°L / 42.23306; 1.56806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Maria Carme Valls i Piera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.16 km2
Lartësia 1206 m (m.n.d.)
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit josenc, josenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 13′ 59″ Veri

1° 34′ 5″ Lindje

Josa i Tuixén është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Josa i Tuixén ka 172 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]